BPS-220
Multi-purpose assembly bench.
- Widenable transversally and longitudinally.
- Coated with EPDM inserts for protection.
No EC marking, therefore no directive and no applicable standard.
EC RULES
2000mm-4000mm
Longitudinally Adjustable range
975mm-1075mm
Adjustable worktop height
Coated with EPDM inserts
Work surface
Multi-purpose assembly bench.
- Widenable transversally and longitudinally.
- Coated with EPDM inserts for protection.
| Length of the machine: | ± 2400mm |
| Width of the machine: | ± 2000 (4000)mm |
| Height of the machine: | ± 1000mm |
| Weight of the machine: | ± 150kg |
| Compare pages | |
| Length of the machine | ± 2400mm ± 2000 (4000)mm |
| Width of the machine | ± 2000 (4000)mm |
| Height of the machine | ± 1000mm |
| Weight of the machine | ± 150kg |
