CCR-01-130-10
- Stand with a nominal width of 1000 mm fitted with rollers.
- Contact surfaces coated in PVC.
- No 4 castors, 150 Ø (no. 2 swivel castors with brake).
- Handle for moving.
No EC marking, therefore no directive and no applicable standard.
EC RULES
Stand fitted with rollers
Contact surfaces coated in PVC
Handle for moving
Trolley for transporting and storing frames designed specially for integration in assembly lines.
- Stand fitted with rollers.
- Contact surfaces coated in PVC.
| Load capacity: | ± 451kg |
| Length of the machine: | ± 1750mm |
| Width of the machine: | ± 965mm |
| Height of the machine: | ± 1960mm |
| Weight of the machine: | ± 150kg |
| Compare pages | |
| Load capacity | ± 451kg |
| Length of the machine | ± 1750mm |
| Width of the machine | ± 965mm |
| Height of the machine | ± 1960mm |
| Weight of the machine | ± 150kg |


