CPB-01-06
- Seal carrying trolley.
- No. 6 removeable reels for quick reel change.
- Reel with clutch and yarn guide to ensure trouble-free unwinding.
- No. 4 castors (no. 2 swivel castors with brake).
No EC marking, therefore no directive and no applicable standard.
EC RULES
6 removable reels
Quick reel change
Reel with clutch and yarn guide to
ensure trouble-free unwinding
Seal carrying trolley.
- 6 removable reels.
- Quick reel change.
| Length of the machine: | ± 760mm |
| Width of the machine: | ± 750 (925)mm |
| Height of the machine: | ± 2030mm |
| Weight of the machine: | ± 50kg |
| Compare pages | |
| Length of the machine | ± 760mm |
| Width of the machine | ± 750 (925)mm |
| Height of the machine | ± 2030mm |
| Weight of the machine | ± 50kg |


